Blog

miejska_architektura_7

Miejskie kosze na śmieci to już nie tylko praktyczne funkcje, ale i coraz ciekawszy i wyróżniający się design

Kosze na śmieci kojarzą nam się przede wszystkim z tym, że są użyteczne i warto mieć je pod ręką. Denerwujemy się czasem, kiedy idziemy ulicą i przez dłuższy czas nie odnajdujemy kosza na śmieci, a chcemy coś wyrzucić. Jednak zdarzało się często, że kosze te otoczone były stosem śmieci, były brudne i odpychające, a na dodatek wyglądały często kiepsko.

Obecnie sytuacja ta ulega zmianie, stare i brzydkie kosze na śmieci znikają z naszych ulic, a na ich miejscu pojawiają się nowe, estetyczne i zaprojektowane w taki sposób, aby mogły zdobić nasze ulice. Dzięki temu możemy cieszyć się ładną przestrzenią wokół nas, która stopniowo coraz bardziej wypełnia się ciekawymi i czasem nawet zaskakującymi swoim designem elementami małej architektury miejskiej, jak kosze na śmieci, ławki parkowe i ławki uliczne czy nawet kosze na psie odchody. Dzięki temu wiemy, że ktoś dba o tę naszą małą miejską przestrzeń, w której poruszamy się każdego dnia w pośpiechu.

Mimo, że nie mamy wiele czasu, aby podziwiać architekturę, szczególnie tę małą, na pewno wiele osób docenia, że nieestetycznie elementy znikają z ulic, a w ich miejsce pojawiają się estetyczne i starannie zaprojektowane zamienniki. Sprawia to, że przestrzeń miejska staje się bardziej nowoczesna, zadbana i elegancka. Możemy dzięki temu z przyjemnością korzystać z takich rzeczy, jak ławki czy stojaki rowerowe, mając poczucie, że to, z czego korzystamy, jest zadbane i czyste. Pozwala nam to czuć się coraz lepiej w mieście, które przecież jest dla nas, a my dla niego, dlatego jest to tak ważne, aby wyglądało ono dobrze, abyśmy każdego dnia mieli poczucie, że poruszamy się w czystej i przyjemnej przestrzeni.

Więcej informacji o elementach małej architektury znajdziesz tutaj http://www.fobar.pl